دستور پخت چند نوع غذا با استفاده از کنسرو ماهی تن

۱- سالاد کنسرو ماهی تن با ماکارونی:
مواد لازم: کنسرو ماهی تن جوشیده و سردشده- مارونی فرمی پخته شده- سیب زمینی پخته شده – خیارشورخرد شده – ذرت پخته شده- سس سالاد طرز تهیه: کلیه مواد را با یکدیگر مخلوط کرده و با سس سالاد فرانسوی آغشته می کنیم و برای ساعتی آن را در یخچال قرار می دهیم. پس از آن غذا آماده سرو است. از روغن زیتون می توان به جای سس دو از نودالیت به جای ماکارونی فرمی استفاده نمود.

۲-دوپیازه تن ماهی:
مواد لازم: پیاز سرخ شده- کنسرو تن ماهی- ادویه جات- رب گوجه فرنگی طرز تهیه: پیاز داغ و تن ماهی از نوع دلخواه را با یکدیگر تفت داده و سپس ادویه جات را اضافه می کنیم در مرحله آخر نیز رب گوجه فرنگی را به غذا می افزاییم. پس از اندکی تفت دادن غذا آماده است. از سیب زمینی سرخ شده نیز می توان در ترکیب این غذا استفاده کرد.

۳- شوید باقلا پلو با تن ماهی:
مواد لازم: برنج خیس شده- شویدخرد شده- باقلای پخته شده- کنسرو تن ماهی جوشیده و سرد شده طرز تهیه: برنجی که از قبل خیس شده را آبکش می کنیم. شوید خرد شده و باقلای پخته شده و کنسرو تن ماهی را لابلای آن اضافه می کنیم و روی حرارت کم دم می کنیم.

۴- تن ماهی با لوبیا چیتی:
مواد لازم: کنسرو تن ماهی جوشیده و سرد شده- کنسرو لوبیا چیتی جوشیده و سرد شده- ادویه جات کنسرو تن ماهی و کنسرو لوبیا چیتی را با یکدیگر تفت داده و ادویه جات به آن اضافه می کنیم و اجازه می دهیم تا آب اضافی غذا تبخیر شود. این غذا هم با نان هم با پلو قابل سرو است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا